جستجو
بازگشت به همه

ریز ماسک صورت هوشمند با قابلیت پخش صدا و نور پردازی کروما را معرفی کرد

08 بهمن 1399

 ریزر ماسک هوشمند جهان N95

ریزر برند برتر سبک زندگی جهانی برای گیمرها ، امروز دو نمونه اولیه جدید را برای CES 2021 اعلام کرد. پروژه Hazel ، باهوش ترین و دوستانه ترین ماسک صورت در دنیا با قابلیت پخش صدا و نور پردازی و پروژه  Brooklyn ، یک صندلی جمع و جور و یکپارچه مخصوص بازی.

ماسک هوشمند N95 با پوسته‌ی بیرونی براق که از پلاستیک بازیافتی ضد ‌آب و ضد ‌خش ساخته شده است ، برای بهبود تعامل اجتماعی دارای طراحی واضح و شفافی می باشد، بنابراین اطرافیان می توانند نشانه های صورت مانند لبخند یا خندیدن را مشاهده کنند، چراغ های داخلی در تاریکی به طور خودکار فعال می شوند و می توانند به رنگ دلخواه کاربر درآیند و به دارندگان اجازه می دهد بدون در نظر گرفتن شرایط نوری ، وضوح خود را نشان دهند، همچنین میکروفون‌ها و تقویت‌کننده‌های تعبیه‌ شده در ونتیلاتورها صدا را از داخل ماسک به بیرون پخش و از نامفهوم شدن صدا جلوگیری می کنند.

قابلیت‌ اصلی این ماسک در دو ناحیه‌ی دایره‌ای ‌شکل اطراف دهان قرار دارد که برای تهویه‌ی دم و بازدم استفاده می‌شوند. ریزر مدعی است پروژه Hazel  از ونتیلاتورهای دیسکی فعال برای فیلتر کردن هوای دم وبازدم استفاده خواهد کرد، همچنین اضافه کرد که این ماسک قابلیت فیلتر 95 درصد از ذرات معلق در هوا، از جمله ویروس COVID-19 را خواهد داشت. 

این ونتیلاتورها قابل جدا شدن و شارژ هستند، اما ریزردرمورد جزئیات این دو فاکتور بسیار مهم به توافق نرسیده است؛ این ونتیلاتورها تا چه زمانی تاثیر گذار هستند و کاربر چگونه متوجه زمان تعویض آن ها می شود،  به ‌گفته‌ی یکی از سخنگوهای ریزر، طول عمر این ونتیلاتورها  در حال آزمایش است و هنگامی که فیلترها باید تعویض شوند، کاربر از طریق اپلیکیشن موبایل مطلع خواهد شد.

ریزر قصد دارد برای هر ماسک N95، کیف شارژ بزرگی ارائه دهد تا ماسک را هنگامی که از آن استفاده نمی‌شود، با نور فرابنفش استریل کند؛ البته این طرح مانند سایر ویژگی‌های این ماسک هنوز در مرحله‌ی مفهومی است.

ریزر مدعی است، پروژه‌ی Hazel با وجود همه‌ی تکنولوژی و وزن سنگین ‌تر آن نسبت به ماسک‌های معمولی، راحت است و کاربر را اذیت نمی‌کند. این ماسک با محافظ سیلیکونی دور بینی و چانه را فرا می‌گیرد و اندازه‌ی ماسک قابل تنظیم و برای اکثر افراد مناسب است.

بدون نمایش زنده از طرز کار این ماسک، یا تاریخ عرضه، قیمت و شارژدهی، این پروژه احتمال دارد در حد یک پوچ‌افزار باقی بماند یا هنگام عرضه قیمت بسیار بالایی داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

نظرات
انصراف از نظر بستن