جستجو
بازگشت به همه

اپل نسخه جدید سیستم عامل هایش را منتشر کرد

08 بهمن 1399

طبق گزارش neowin کمتر از یک هفته پس از معرفی نسخه های  iOS 14.4 ، iPadOS 14.4 ، tvOS 14.4 و watchOS 7.3 ، اپل در تاریخ 26 ژانویه 2021  به روزرسانی ها را برای همه کاربران منتشر کرده است. این به روز رسانی ها چندین باگ از جمله مشکلات امنیتی iOS و iPadOS را رفع می‌کنند و همچنین ویژگی‌های جدید را به محصولات کوپرتینویی‌ها اضافه می‌کنند.

سیستم عامل iOS 14.4 توانایی اسکن کدهای QR کوچکتر را با دوربین دستگاه امکان پذیر می کند، همچنین دسته بندی دستگاه بلوتوث را برای هدفون و سایر دستگاه های صوتی اضافه کرده و اکنون می تواند در صورت اصل نبودن دوربین دستگاه پس از تعمیر به کاربران سری آیفون 12 اطلاع دهد، علاوه بر این ها تغیراتی در تصاویر HDR  آیفون 12 پرو و اصلاحاتی در صفحه کلید به وجود آمده است. چنین تغیراتی در iPadOS 14.4 مشابه است.

اپل در WatchOS، واچ فیسUnity و قابلیت Time to Walk  را برای مشترکین Apple Fitness اضافه کرده است، ویژگی جدیدی که به کاربران این امکان را می دهد تا در زمان پیاده روی به داستان های الهام بخش گوش دهند، همچنین این به روز رسانی عملکرد نوار قلب و اعلان های نامنظم ریتم قلب را در اختیار کاربران در کشور هایی از جمله ژاپن، فیلیپین، تایوان و تایلند قرار می دهد. در این به روز رسانی مشکل عدم پاسخگویی مرکز کنترل و مرکز اعلان برطرف شده است.

غول کوپرتینو نسخه tvOS 14.4 را نیز منتشر کرده است. با این حال ، به نظر می رسد این نسخه ویژگی های جدیدی را در اختیار کاربران قرار نمی دهد و تنها بهبودهای اندکی در عملکرد آن رخ داده است.

و در آخر اپل نسخه بتای جدید MacOS BIG Sur 11.2  را هم برای توسعه دهندگان و کاربران منتشر کرده است. این کمپانی با انتشار اولین نسخه، بهبودی در عملکرد مک های مجهز به چیپ M1 پدیدار شده، علاوه برآن مشکلات بلوتوث نیز رفع شده.

نسخه جدید MacOS مشکلات مربوط به نمایشگرهای خارجی در هنگام ارتباط با مک مینی مجهز به چیپ M1، ویرایش تصاویر در برنامه فوتوز، درایو آی‌کلود و اولویت‌های سیستم را برطرف می‌کند. با توجه به انتشار دو نسخه RC، انتظار می‌رود در آینده نزدیک نسخه عمومی آن برای کاربران منتشر شود.

 

 


 

 

 

 

 

نظرات
انصراف از نظر بستن