7 months ago
#1943 نقل قول
استفاده از ادکلن زنانه و مردانه
شیشه عطر را دور از بدن خود بگیرید: هرگز شیشه عطر را نزیک بدن خود نگیرید بلکه باید حداقل ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر بین شیشه عطر و محلی که می‌خواهید روی آن عطر بزنید فاصله باشد. سر شیشه را مستقیم به طرف بدن خود بگیرید و اسپری کنید.

روی قسمت‌های نبض دار بدن عطر بزنید: کارشناسان همیشه توصیه می‌کنند که عطر را روی نقاطی از بدن بزنید که دارای رگ و نبض باشد و این نبض عطر را به آهستگی و یکنواختی در هوا پخش کند. نقاطی که چنین نبضی دارند و برای عطر زدن مناسب هستند عبارتند از پشت زانو، روی گردن و مچ دست.

اجازه دهید عطر خشک شود: پس از اسپری کردن عطر به ناحیه مورد نظر کمی صبر کنید تا روغن‌های معطر اثر کنند و بوی خود را تولید کنند. این زمان معمولا ده دقیقه است. سپس ناحیه ای را که عطر زده‌اید بمالید تا بوی واقعی عطر در فضا پخش شود.

در عطر زدن زیاده روی نکنید: اگر عطری که انتخاب کرده‌اید دوام و کیفیت بالایی داشته باشد مقدار کمی از آن برای استفاده طولانی مدت کافی است. در هر صورت نباید مقدار زیادی عطر بزنید چون تنها باید رایحه‌ای از بوی عطر شما توسط کسانی که نزدیک شما هستند حس شود نه این که بوی عطر شما کل فضا را پر کرده و افراد دگر را دچار سردرد کند.