فیلتر ها
بستن

نجات آیفونِ خیس شده***

 

سالانه حدود 880 هزار گوشی افراد انگلیسی به داخل آب می افتد . اگر تا به حال این اتفاق ناخوشایند برایتان نیافتاده است ؛ ممکن است در آينده گریبان گیر این موضوع شوید . بنابراین قبل از وقوع حادثه به فکر نجات گوشی گران قیمتتان باشید و این مطلب را بخوانید . با انجام دادن نکات زیر احتمال نجات گوشی آيفون آب خورده‌تان بیشتر میباشد :‌

چه کارهایی را نباید اصلا هنگام مواجه با گوشی آب خورده انجام داد :

 

-اگر گوشی روشن میباشد ؛ بلافاصله با گرفتن دکمه پاور به اندازه 10 ثانیه و Slide To Power Off کردن آن ؛ گوشی را خاموش کنید .

 

-اگر گوشی خاموش شده است ؛ برای اطمینان از سالم بودن گوشی به هیچ عنوان آن را روشن نکنید .

-هیچ دکمه‌ای را از حالت خودش تغییر ندهید . برای مثال اگر گوشی روی حالت سایلنت بود ؛ این حالت را عوض نکنید . حتی بر روی دکمه Home هم کلیک نکنید و آن را فشار ندهید .

 

-از هر گونه تکان دادن ؛ ضربه زدن و فوت کردن برای خروج آب خود داری کنید . با این کار آب به جاهای دیگر گوشی سرایت خواهد کرد و کار بدتر از قبل میشود .

 

-سیم کارت را بلافاصله از گوشی خارج کنید .

-از گرفتن هر گونه لوازم گرمایشی و سرمایشی بر روی آیفون جددا خودداری کنید و خلاقیت به خرج ندهید . قطعات الکترونیکی مانند پوست و مو نیستند که از سشوار برای خشک کردن آن‌ها استفاده کنید . البته اگر فشار باد تحت کنترل و با فشار بسیار پایین باشد میتوانید این روش را امتحان کنید .

 

-اگر گوشی شما دارای گارانتی و یا بیمه میباشد ؛ بلافاصله آن را به مرکز خدمات آن برسانید .

 

11 کاری که باید برای نجات گوشی آيفون آب خورده انجام داد :

 

1-گوشی را در حالت ایستاده نگه دارید .

2- اگر گوشی دارای محافظ ؛ قاب و یا محافظ صفحه میباشد ( در صورت رفتن آب به زیر محافظ صفحه ) ؛ آن ها را از گوشی جدا کنید . 

3- تکه پارچه یا دستمالی را بردارید و به دقت و آهستگی مایعاتی که اطراف گوشی هستند را پاک کنید تا بیشتر از این از طریق منافذ گوشی وارد آن نشوند .

4-اگر شدت آب خوردگی زیاد میباشد و آب لابه‌لای درزهای گوشی زیاد رفته است ؛ به کمک جاروبرقی این آب ها را بکشید تا گوشی از هر گونه وجود آب در این فضا‌ها در امان باشد و بیشتر آسیب نبیند .

5- پلاستیک زیپداری را پیدا کنید و آن را پر از برنج خام کنید و سپس آيفون را درون آن قراردهید . برنج خام به شدت جاذب مایعات می‌باشد و یکی از راه‌های نجات آيفون همین برنج میباشد .

6-حدود 24 ساعت گوشی آیفون در این وضعیت قرار داشته باشد و از استفاده از آن خودداری کنید 

7-یخچال را به عنوان یک سردکننده کنترل شده  فراموش نکنید . AdvancedTelecom می‌گوید استفاده از یخچال یک راه عالی نجات گوشی خیس شده است. برای استفاده از این راه گوشی را داخل فریزر نگذارید. دلیلش این است که معمولا گوشیهای ما از صفحه نمایش LCD استفاده می‌کنند. ال سی دی مخفف Liquid crystal display است. مشخص است که اگر یک مایه را در فریزر بگذاریم یخ می‌زند و تغییرات حالت می‌دهد  گوشی را در قسمتهای میانی یخچال قرار بدهید و بعد از نیم ساعت در بیاورید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و دوباره این روند را طی کنید تا به جایی برسد که مطمئن شوید گوشی خشک خشک شده است.

 

8- بعد از انجام مراحل بالا و خاموش بودن گوشی می توانید سیم کارت را سر جای خود قرار داده و گوشی را روشن کنید و ببینید چه میزان آسیب به آن رسیده است ، از تست کردن دکمه ها ، اسپیکر ، دوربین و کارکرد نمایشگر لمسی شروع کنید .

 

9-اگر پس از گذشت  چند روز همه چیز رو به راه بود ؛ به استفاده از گوشی ادامه دهید و نگران چیزی نباشید .

 

10- اگر دیدی که وضعیت گوشی روبه‌راه نیست و دچار مشکلاتی شده است ؛ خودتان را به اولین تعمیرگاه مجاز گوشی برسانید .

 

11- دیگر با گوشیتان به مکان‌هایی که احتمال دارد به گوشی آسیب برسد مراجعه نکنید .

درج نظر